Vítejte na stránkách 9.skautského oddílu Lipovec

znak oddílu.jpg

Skautský časopis

Skautský časopis

Dovedete si představit, jaké to je vidět své kamarády jen jednou nebo dvakrát týdně? Dětem ze skautských oddílů, zvlášť ve velkých městech, se to stává běžně. Ve škole se nepotkávají, náhodná setkání v ulicích nepřipadají v úvahu a „pojď se mnou ven“, když jeden bydlí na Smíchově a druhý v Podolí, také není moc pravděpodobné. Kromě smsek a emailů existuje ještě jedna důležitá cesta, jak být ve spojení s ostatními skauty a skautingem kdykoli a kdekoli – časopis. Časopis SkautČasopis Skaut má dlouhou historii. Vznikl jako první dětský časopis v českých zemích ještě v dobách, kdy rodiče neřešili problém „co s volným časem našich dětí“. První číslo vyšlo v roce 1915 a nepsalo se v něm ani o programátorech, ani o pilotech boeingu, ani o tom, jak vybrat dobrou termosku. Za devadesát let přerušované existence časopisu se měnil jeho formát, grafika, rubriky, témata i šéfredaktoři. Co je ale podobné, je smysl časopisu – tehdy i teď má být zábavným společníkem dětí, chytrým skautským kamarádem, studnou nápadů, jak užitečně a zajímavě trávit volný čas a také spojkou na přátele – jak na ty oddílové, tak na stovky dalších kluků a holek z různých koutů republiky i ze zahraničí.

Od září 2005 řídí redakci časopisu skaut vedoucí plzeňského oddílu Vločka Zdeněk Chval. Pod jeho vedením dostal nejstarší český dětský časopis (poprvé vyšel v roce 1915) novou grafickou úpravu a po čtyřletém „maloformátovém“ období se vrátil ke svému klasickému formátu A4. Změnil se však i obsahově. Přibyly nové rubriky, důraz je kladen na kvalitní fotografie a ilustrace.

Zajímavou inovací je snaha nového šéfredaktora o maximální aktivní spoluúčast čtenářů na tvorbě časopisu. Přispěvatelé se mohou uplatnit v rubrice Akta XXL (trapasy, záhady a tajemné příběhy), poslat psaný nebo kreslený vtip, napsat zprávu o akci svého oddílu či zpracovat fotokomiks. Za každý příspěvek do časopisu dostanou bodové hodnocení a po dosažení 100 bodů obdrží titul „Redaktor časopisu Skaut“, s kterým se pojí různé benefity.

Časopis je celkově koncipován tak, aby podporoval dětskou aktivitu a tvořivost. Povzbuzuje k účasti v anketě, otevírá fotosoutěž, zve k účasti v dlouhodobé soutěži „se sebou samým“ Modrá flotila a samozřejmě čeká na řešení kvízů, hádanek, detektivního příběhu.

Časopis Skaut vychází desetkrát ročně, roční předplatné stojí 250 Kč, objednávky přijímá společnost send na www.send.cz nebo na www.send.cz/skaut nebo telefonicky na lince 225 985 225 nebo 777 333 370, případně pomocí SMS na čísle 605 202 115

01.09.2007 10:33:28
mekulube
OMLOUVÁME SE. STRÁNKY JSOU DOČASNĚ V REKONSTRUKCI
Loučíme se s Vámi a brzy, při další návštěvě stránek Nashledanou
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one