ČKD neboli Často Kladené Dotazy

Jaký je rozdíl mezi skautem a junákem?

Oficiální název organizace je Junák – svaz skautů a skautek České republiky. Junák je českým ekvivalentem pro slovo skaut.

Jak mám postupovat při přihlášení dítěte do oddílu?

Pokud víte, kde je nejbližší skautský oddíl pak je dobré kontaktovat jeho vůdce, který Vám pro Vaše dítě poskytne přihlášku a další potřebné informace. V opačném případě se můžete obrátit na ústředí Junáka, kde Vám rádi pomůžeme najít oddíl v blízkosti Vašeho bydliště.

V kolika letech může dítě vstoupit do skautského oddílu?

Od 6 let věku výše. Rozdělení věkových kategorií: světlušky a vlčata – děvčata a chlapci od 6 do 10 et, skautky a skauti – děvčata a chlapci od 10 do 15 let, roveři a rangers – děvčata a chlapci od 15 do 21 let, od 21 výše oldskauti.

Jaký je roční příspěvek?

Záleží na každém oddílu. Cenu se dozvíte u Vašeho nejbližšího oddílu.

Co čeká mé dítě v oddíle?

Program je přizpůsoben věku dítěte. Obecně platí – výtvarná, tělesná, vzdělávací činnost, jedno i vícedenní výpravy, letní a zimní tábory…

Kdo se o děti stará?

Vedení oddílu je svěřeno do rukou dospělým vůdcům. Aby mohli děti vést, musí postupně složit dvě zkoušky, které obsahují poznatky z pedagogiky, psychologie, právních předpisů, zdravovědy a zásad bezpečnosti. Nutné je též absolvování zdravotnického kurzu.

01.09.2007 10:35:07