Shrnutí o skautském roce 2010/2011

Skautský rok 2010/2011

Celý skautský rok jsme prožívali v duchu celoroční hry s náměty vycházejícími ze Starých pověstí českých od Aloise Jiráska. Zkusili jsme si tak, jaká byla vláda vojvody Kroka, poznali život kněžny Libuše, či ukrutnou sílu Bivoje a v neposlední řadě na vlastní kůži zakusili strasti Dívčích válek.

Jak je již zvykem, scházeli jsme se pravidelně každý pátek. Schůzky jsme měli buď společné, kde se nás scházelo kolem 20 chlapců a dívek, nebo rozdělené. Během skautského roku jsme si schůzky zpestřovali například výlety na kole, pečením perníčků, batikováním, čištěním studánky, péčí o lípy, které jsme zasadili u střelnice, či pálením čarodějnic, na kterém jsme se třeba i s některými z Vás potkali. V červnu jsme pomáhali Občanskému sdružení Vápeníček s organizací dětského dne, kde jsme si přichystali rozmanité disciplíny, ve kterých děti soutěžily. Získané body mohly děti směnit za nejrůznější drobnosti a sladkosti. Taktéž jsme zajišťovali soutěže pro děti v sousední osadě Marianín při oslavách 200 let od jejího založení.

Celý rok jsme si jen nehráli, ale i zdokonalovali své znalosti týkající se skautingu, přírody, našeho státu, zdravovědy, orientace a dalších pro život nezbytných věcí. Vyvrcholením celého skautského roku byl tábor konající se v červenci ve Skaličce u Tišnova.

14.09.2011 21:51:09